Muzeum je pro veřejnost otevřeno od dubna do září každou sobotu a neděli od 10.00 do 17.00,
v červenci a srpnu od úterý do neděle od 10.00 do 17.00
Přesto je možné sjednat individuální návštěvu i mimo uvedenou dobu na tel.: 602370575-provozovatel, e-mail: tankysmrzovka@seznam.cz , po předchozí dohodě možnost projížďky tankem v areálu muzea / základní cena 8.000,-Kč /,přesto doporučujeme, aby zájemci o návštěvu muzea mimo hlavní sezónu raději prověřili otevření na telefonu provozovatele-muzeum nemá placené průvodce a občas musíme vyřizovat provozní věci i o víkendech,
VSTUPNÉ : děti od 7 - 15 let : 50,-Kč
od 15 let a dospělí : 100,-Kč

cestu k nám naleznete v rubrice KDY A KUDY K NÁM /vlevo na liště/

Německý vojenský hřbitov v průsmyku Futta.

Na staré silnici mezi Florencií a Bolognou, v průsmyku Futta, byl zřízen německý hřbitov. V roce 1944 tudy vedla tzv. Gótská linie a tyto průsmyky byly značně opevněné, neboť jimi procházela jediná seriozní silnice na sever.
Na hřbitově je pochováno 30683 vojáků. V měsících září a říjen je hřbitov dějištěm divadelních her, pořádaných partou nadšenců z Florencie. Většinou dávají antické tragédie, spolu s atmosférou hřbitova, výhledem do podvečerní toskánské krajiny, muzikou od Bacha a Telemanna to je docela emocionální nářez, ani se nemusí moc umět italsky.
Ve vesnici Bruscoli, cca 5 km na sever, je muzeum Linea Gotica. V okolí je spousta menších vojenských památníčků, zbytky opevnění atd. Asi 10 km na jihovýchod je průsmyk Il Giogo a hora Monte Altuzzo, kde válčila US 85.pěší. U silnice stojí památník. Ve Florencii, cca 40 km na jih, je US vojenský hřbitov.
Přímo vedle hřbitova je luxusně vybavený kemp La Futta.
Futta pass 1.JPG
FJ.JPG
Dva němečtí vojáci.jpg
průhled z krypty.JPG
cross.jpg
to se válí za hřbitovem.JPG
02.10.2008 03:28:59
tankysmrzovka
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one