Muzeum je pro veřejnost otevřeno od dubna do září každou sobotu a neděli od 10.00 do 17.00,
v červenci a srpnu od úterý do neděle od 10.00 do 17.00
Přesto je možné sjednat individuální návštěvu i mimo uvedenou dobu na tel.: 602370575-provozovatel, e-mail: tankysmrzovka@seznam.cz , po předchozí dohodě možnost projížďky tankem v areálu muzea / základní cena 8.000,-Kč /,přesto doporučujeme, aby zájemci o návštěvu muzea mimo hlavní sezónu raději prověřili otevření na telefonu provozovatele-muzeum nemá placené průvodce a občas musíme vyřizovat provozní věci i o víkendech,
VSTUPNÉ : děti od 7 - 15 let : 50,-Kč
od 15 let a dospělí : 100,-Kč

cestu k nám naleznete v rubrice KDY A KUDY K NÁM /vlevo na liště/

Nový dokument

Centurion 1

Centurion 1

setkání

setkání

menáž

menáž

mezi kolegy

mezi kolegy

V sobotu jsme měli vzácnou návštěvu - přijeli členové Centurion Verein Schweiz, což jsou bývalí tankisté na tancích Centurion jezdících v 70 a 80.letech ve Švýcarsku . Bylo jich přes 20 a byli s naším muzeem a hlavně naším Centurionem spokojeni. Snažili jsme se od nich dozvědět spoustu technických informací, které rozhodně měli. Kontakt s nimi je důležitý, neboť mají spoustu náhradních dílů. A náš tank Charioteer má stejný systém stabilizace jako Centurion a bylo by pěkné ho jednou zase zprovoznit.
Dospěli jsme k vítěznému konci přestavby motoru a dnes jsme hrdě odjeli pár metrů vpřed a vzad. Má to ještě pár much- zejména spolehlivost přívodu paliva do motoru, ale máme již zkušenosti z oživování Cometa / již 5 let v Lešanech/, kde byl problém s palivovou nádrží. Takže testovat jednotlivé možné chyby a pak to opravit. O víkendu jsme se trápili více jak 6 hodin s jedním šroubením na nádrži. Museli jsme ležet hlavou dolů v motorovém prostoru a když jsme už pomalu omdlévali, tak ven / mě museli tahat za nohy/.
Motor jezdil po generálce přesně po 30 letech, tank samotný asi po 27 letech.
Švýcaři pak v neděli navštívili Lešany a poslali zprávu, že tamní expozice patří mezi ty nejlepší na světě , co kdy viděli. Tak mě to za kolegy z Lešan potěšilo.
24.06.2018 20:43:39
tankysmrzovka
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one