Muzeum je pro veřejnost otevřeno od dubna do září každou sobotu a neděli od 10.00 do 17.00,
v červenci a srpnu od úterý do neděle od 10.00 do 17.00
Přesto je možné sjednat individuální návštěvu i mimo uvedenou dobu na tel.: 602370575-provozovatel, e-mail: tankysmrzovka@seznam.cz , po předchozí dohodě možnost projížďky tankem v areálu muzea / základní cena 8.000,-Kč /,přesto doporučujeme, aby zájemci o návštěvu muzea mimo hlavní sezónu raději prověřili otevření na telefonu provozovatele-muzeum nemá placené průvodce a občas musíme vyřizovat provozní věci i o víkendech,
VSTUPNÉ : děti od 8 - 15 let : 50,-Kč
dospělí do 65 : 100,-Kč
důchodci nad 65 : 80,-Kč

cestu k nám naleznete v rubrice KDY A KUDY K NÁM /vlevo na liště/

Nový dokument

brigádníci

brigádníci

Bovac

Bovac

Soča Slovinsko

Soča Slovinsko

bojiště na Soči

bojiště na Soči

Dlouho jsem nic nenapsal. Nebylo to tím, že by se nic nedělo, ale bylo málo času- pořád cestování a práce na muzeu.
Nejdřív k práci na muzeu : děláme na mnoha frontách - potřebujeme místo, takže se snažíme osadit Cometa všemi koly a pásy , pak se nám podařilo sehnat v Anglii šroubení pro olejové hospodářství na Stuarta. Čekáme taky na čelní dvířka pro střelce u tohoto vozidla - jdou až z Austrálie.
Pomáhají nám zase brigádníci. Je jich sice už méně nežli vloni, ale pracují s velkým zápalem - teď např. Martin s Jirkou.
Počátkem června jsme se konečně byli podívat ve Slovinsku na řece Soči a navštívili bojiště 1.svět.války - 2,5 roku bojování a malé územní zisky - přesto statisíce mrtvých. To se změnilo v říjnu 1917, kdy se italská fronta zhroutila a došlo se na Piavu. Konečně jsem se dozvěděl, kde získal Rommel svůj Pour la Merité - kousek od Kaboridu / Caporetto/. Mohu všem doporučit návštěvu nádherné krajiny. Pro zájemce o military však začít na italské straně a hodně si toho předem pročíst. Jinak zde bojovaly české pluky r.u.armády- historie však žádá jiné hrdiny, takže se o nich skoro nic neví.
Jinak jsme byli aktivní a jsou ve výhledu další kousky do muzea. Čas ukáže, zda to nebyly jen velké naděje.
01.08.2016 21:31:10
tankysmrzovka
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one