Muzeum je pro veřejnost otevřeno od dubna do září každou sobotu a neděli od 10.00 do 17.00,
v červenci a srpnu od úterý do neděle od 10.00 do 17.00
Přesto je možné sjednat individuální návštěvu i mimo uvedenou dobu na tel.: 602370575-provozovatel, e-mail: tankysmrzovka@seznam.cz , po předchozí dohodě možnost projížďky tankem v areálu muzea / základní cena 8.000,-Kč /,přesto doporučujeme, aby zájemci o návštěvu muzea mimo hlavní sezónu raději prověřili otevření na telefonu provozovatele-muzeum nemá placené průvodce a občas musíme vyřizovat provozní věci i o víkendech,
VSTUPNÉ : děti od 8 - 15 let : 50,-Kč
dospělí do 65 : 100,-Kč
důchodci nad 65 : 80,-Kč

cestu k nám naleznete v rubrice KDY A KUDY K NÁM /vlevo na liště/

Nový dokument

Redipuglia

Redipuglia

Predel-1809

Predel-1809

Bovec

Bovec

Muzeum 3.armády

Muzeum 3.armády

Log pod Mangart

Log pod Mangart

P7210218.JPG
P7210200.JPG
Kanón z Plzně

Kanón z Plzně

Každého to o těch vedrech táhlo k moři. I my jsme vyrazili, ale cesta není jen za vodou, ale taky za poznáním, a tak jsme to vzali přes Rakousko, kousek Itálie a do Slovinska přes průsmyk Predel. Po sjetí do údolí Soči pak na vojenské hřbitovy Bovec, Log pod Mangartom, do Itálie zpět v Gorizii a nakonec památník 3.armády v Redipuglie. Všude tam bojovali naši čeští vojáci za císaře pána a za své slovanské bratry -Slovince. Patřili mezi největší bojovníky a Italové z nich měli strach. Zejména se vyznamenali v 11.bitvě na Soči / Isonze/ nedaleko Gorizie. Zejména domobranci z Kroměříže. Bohužel se na ně kvůli legionářům zcela zapomnělo. Když si vzpomeneme na osud bojovníků z WWII - jak z Anglie, tak i u některých z Ruska, tak se osud krutě opakuje.
Takže až pojedete zase k moři do Chorvatska, udělejte si pár dnů před cestou čas, něco si o bitvách na Soči přečtěte a jeďte se podívat do nádherných Julských Alp. Pokloňte se mrtvým a uvědomte si, jak nesmyslné války jsou a že to odnesou jen vojáci, které někdo někam poslal a ti pak zabíjejí a jsou zabíjeni a po čase se na ně stejně zapomene. Na obou stranách jsou hrdinové, kteří svými skutky dokázali, že si toto označení zaslouží. Ale určitě po hrdinské smrti netoužili !
09.08.2018 08:01:32
tankysmrzovka
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one