Muzeum je pro veřejnost otevřeno od dubna do září každou sobotu a neděli od 10.00 do 17.00,
v červenci a srpnu od úterý do neděle od 10.00 do 17.00
Přesto je možné sjednat individuální návštěvu i mimo uvedenou dobu na tel.: 602370575-provozovatel, e-mail: tankysmrzovka@seznam.cz , po předchozí dohodě možnost projížďky tankem v areálu muzea / základní cena 8.000,-Kč /,přesto doporučujeme, aby zájemci o návštěvu muzea mimo hlavní sezónu raději prověřili otevření na telefonu provozovatele-muzeum nemá placené průvodce a občas musíme vyřizovat provozní věci i o víkendech,
VSTUPNÉ : děti od 8 - 15 let : 50,-Kč
dospělí do 65 : 100,-Kč
důchodci nad 65 : 80,-Kč

cestu k nám naleznete v rubrice KDY A KUDY K NÁM /vlevo na liště/
Charles. - obrázek

Charles. - obrázek

Tak včera bylo Charlesovi 60.

 

No, vzpomněl jsem si, jak nám jeden britský veterán na Monte Cassinu, na slávě k 60. výročí bitvy, vyprávěl vtip. O Charlesovi. Jeho brácha,  Edward, hrabě z Wessexu, u toho byl, poslouchal a bavil se. Náramně. Ten vtip je asi takhle:

 

Vyjíždí Charles z garáže a přejede matce královně psa. Celkem je z toho špatný, protože královna je na své psy docela fixovaná, no a on ji nechce vytočit, přeci jen je následníkem, že. Tak se rozhodne, že bude zatloukat, psa zakope a bude to. Jak tak kope ten hrobeček, tak najde takovou tu lampičku, jak v ní v arabských pohádkách bydlí gin. Tedy džin, jako duch, ne Beefeater. Kouká na ni a trošku ji ošudlá rukávem, najednou z toho ten džin vyskočí a děkuje Charlesovi, že ho vysvobodil, že tam tisíc let byl zavřený a tak dále. A že mu, Charlesovi splní přání. Ten, chudák celý vycukaný z toho psa, si přeje, zda by ho ten džin mohl oživit, že to je pes královny, ta že by se mohla vzteknout, následnictví mu nedat, co on na stará kolena, takhle tam ten Charles lamentuje. Ten džin kouká na toho psa, praví, že už je docela dobře mrtvý, že to prostě asi nepůjde, ať si přeje něco jiného, trochu jednoduššího. No, Charles, nedlouho znovu ženatý s Camillou, trochu mu je přeci jen smutno po Dianě, že by tedy chtěl, aby ta Camilla byla trochu jako ta Diana. Džin se zahloubá a praví: „Víš Ty co, Charlesi, pojď, mrknem se ještě jednou na toho psa“.

 

Tak takhle to je, s tím Charlesem… Vše nejlepší.


Že to s tankama nesouvisí? Nesouvisí, ale to nevadí.

15.11.2008 02:47:11
tankysmrzovka
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one