Dobrovolné práce - Muzeum obrněné techniky Smržovka
Pro náhled detailnějších informací u příspěvků na hlavní stránce rozklikněte název příspěvku

Dobrovolné práce

Chtěli byste být součástí našeho týmu a podílet se na renovaci staré vojenské techniky? Nebojíte se manuální práce, toužíte se něco nového naučit, psychicky si odpočinout, jednoduše na chvíli utéct ze všedního, uspěchaného života? A hlavně svou prací pomoci uchovat kus historie pro další generace?

Jestli vaše odpovědi zněly povětšinou ano, naše nabídka dobrovolných prací je pro vás jak dělaná. Vzhledem k faktu, že muzeum nemá žádné stálé zaměstnance a veškerou práci tam odvádí skvělá parta nadšenců ve svém volném čase, každá pomoc se vysoce cení.

Jak to probíhá? - Koncept dobrovolných prací vychází z neplacené práce na exponátech/budově muzea/okolí muzea výměnou za námi zaplacené ubytování a stravu. Většinou se jedná o práce typu broušení kotoučovou bruskou, natírání, montování/demontování, čistění, sváření atd. Preferujeme nástup do muzea v sobotu ráno a odjezd v neděli odpoledne (lze se přijet ubytovat již v pátek).

Kdo se může přihlásit? - Kdokoliv starší 15 let, minimálně průměrně manuálně zručný (není potřeba mít odborné vzdělání/zkušenosti). Samozřejmě za kohokoliv s odbornými zkušenostmi budeme velice rádi. Můžete dorazit i ve skupině max. 3 lidí.

Jak a kdy se přihlásit? - Jednoduché přihlášky posílejte na email muzeumtanky@seznam.cz. Email musí obsahovat jméno, věk, počet lidí, kdy chcete přijet a co popřípadě umíte (abychom vám mohli připravit práci adekvátní vašim schopnostem). Jak již bylo zmíněno, je nejlepší dorazit na víkend. Na muzeu se pracuje víceméně skoro celý rok kromě zimy, takže je možný nástup na jaře, v létě i na podzim. Čím dříve dáte vědět, tím větší šance, že to časově vám i nám výjde. Nicméně nebráníme se přihláškám i na poslední chvíli, buď vám stihneme odpovědět a prostor i práce se najde, nebo ne.

Na čem se momentálně pracuje? - V současné době započala náročná renovace britského tanku Cromwell, který bojoval během druhé světové války v řadách Československé samostatné obrněné brigády u města Dunkerkque. Dále je rozpracovaných několik dalších projektů, např. renovace tanku T-34/85, Charioteer a Comet a taktéž italského Fiata SPA 37. Navíc je nezbytné průběžně udržovat všechny ostatní pojízdné exponáty, práce se najde vždy více nežli dost.
duben - říjen:
- sobota a neděle od 10.00 do 17.00

červenec - srpen:
 - úterý až neděle od 10.00 do 17.00

Pro větší skupiny (min. 10 lidí) lze domluvit individuální prohlídku mimo běžnou otevírací dobu.


Parkoviště zdarma. Vstup se psy povolen. Otevřeno za každého počasí.
Dospělí:    120 Kč
Děti 7-15:  80 Kč
Děti 0-6:    zdarma
ZTP:            80 Kč
ZTP/P:        zdarma

Nepřijímáme platební karty.

 
Adresa
Jana Švermy 1372, Smržovka
(areál mezi benzinkou a kovovýrobou Halama)


E-mail
tankysmrzovka@seznam.cz
muzeumtanky@seznam.cz


Telefon
+420 602 370 575
+420 728 506 201

 
Kudyznudy.cz - tipy na výlet
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one